metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~klet25.02.2011 17:41

Bez ściemniania. Asystentura
Paweł Larecki
Magistrat piotrkowski został Samorządową Szkołą Wyższą. W kierownictwie od lat są pracownicy z doktoratami, ale teraz Kierownik Magistratu - przyszły Rektor nowej uczelni (magister inżynier, ale za to elektryk!) wprowadza asystenturę (praktyki zawodowe dla absolwentów szkół wyższych).
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij»
Na razie tylko jedną asystentkę - byłą szefową swego sztabu wyborczego. Pensję jej okrywa tajemnica, ale że to 7.000 PLN, wiedzą ludzie. Asystentom uczelnie płacą psie pieniądze. Tyle co biurko zagospodarowała, a już wkroczył niestrudzony w tropieniu afer Zawodowy Społecznik, wnioskując do Rady Municypalnej o likwidację stanowiska asystentki. Wedle niego to niegospodarność i w ogóle po co asystent(ka). Ale nosa mu utarła Komisja Rewizyjna uznając skargę za kolejne chandryczenie się z urzędem. Na nauce oszczędności chciał robić!

Zatrudnienie jeszcze czterech asystentów zapowiada Z-ca Kierownika Magistratu. Asystentka mówi, że 78-tysięczne miasto ma ambicję się rozwijać, więc łaknie nowych pracowników naukowych.

Naukowiec na warsztat naukowo-badawczy wzięła organizację pracy polegającą na kompatybilnym połączeniu ilości spotkań z ich ważnością. W ramach doktoratu chce podjąć badania prof. mniemanologii stosowanej Jana T. Stanisławskiego "O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia", który w stanie wojennym wydawał w Chicago tygodnik... "7 dni".

Zazdrosne ujadania stałych frustratów z lokalnego forum internetowego asystentka ignoruje pochłonięta pracą dydaktyczno-badawczą. Jest pozytywną osobą i co cenne - otwartą, kiedy wyjawia szczerze: mam świeże spojrzenie, a czy to stanowisko było w urzędzie potrzebne, to nie mnie oceniać. Ja mam swoją pracę i w perspektywie karierę, a ten cały zgiełk jest o to, że kobieta sukcesu w takim prowincjonalnym miasteczku to ciągle sól w oku dla mniej ambitnych, mało przebojowych. A to wręczenie przez Kierownika stulatce kwiatów w papierze? Ależ ja chciałam, żeby nie zmarzły!
I co, można napisać? I to niekoniecznie o nowym przewodniczącym Rady Municypalnej?!
http://img27.imageshack.us/i/bezciemnianiaasystentur.jpg/
Mój komentarz do tego tekstu:
Panie Pawle, jeśli dysponuje Pan możliwościami lingwistycznymi by móc sprawdzić znajomość języków obcych nowej asystentki to Ja byłbym bardzo wdzięczny za takie badanie naukowe.
W końcu wiele osób młodych musi znać komunikatywnie dziś przynajmniej jeden język obcy np: angielski. Na stacji paliw są takie wymogi, a płaca nieporównywalna. Dlatego, jeżeli ktoś zarabia 7000zł to powinien znać minimum 2 obce języki i to biegle. Myślę, że język angielski i niemiecki powinna Pani asystentka mieć w małym paluszku.
Chciałbym by Pan nagrał taką ustawioną rozmowę z tą Panią i upublicznił nagranie. Wszakże to jest osoba publiczna będąca na utrzymaniu podatników, czyli jej pracodawcami są podatnicy i to My mamy prawo weryfikować jej kompetencje, a nie pożal się Boże prezydent elektryk.
Inna sprawa to rzecz następująca jak zastępcy prezydenta mogą mieć prawo głosu i posiadać tytuły doktorskie skoro jeden jegomość nawet nie potrafi pisać !
Jeżeli zdobył tytuł doktora to chyba go kupił na piotrkowskim bazarze tym starym na dawnym "Balcerka"
Cytuję za stroną miasta: "Tematem pracy doktorskiej były "Kierunki przekształceń własnościowych w gospodarcze komunalnej".
Nadmienię także jakim prawem osoba, która zapewne posiada marne wykształcenie ubliża osobom młodym, wykształconym po bardzo dobrych państwowych szkołach, że nie posiadają ambicji !
Tej Pani chyba coś na głowę spadło by nie być chamski ugryzę się w język !
Daję sobie obciąć obie dłonie twierdząc, że na 100 piotrkowian z wykształceniem wyższym ale nie po naszej szkółce niedzielnej posiada więcej ambicji, werwy, kreatywności, przebojowości i zaangażowania do pełnienia tej funkcji niż ta Pani, która nie zna zapewne żadnego języka obcego w stopniu komunikatywnym !
To właśnie przez takie osoby, niedoraźne młodzi cierpią. Siadają takie osoby przy korycie kreśląc kółka i krzyżyki lub stawiają pasjanse. Za co pobierają takie wynagrodzenie. To jest chamstwo by nie powiedzieć skurw......o !
To nie są słowa kogoś kto nie ma ambicji ale słowa kogoś dla kogo złodziejstwo jest przestępstwem. Okradanie państwa, podatników swoich pracodawców to jest przestępstwo, za które ta osoba łącznie ze swoim przełożonym powinna trafić do więzienia.
Marnowanie pieniędzy w czasie kryzysu jest idiotyzmem. Drodzy mieszkańcy nie dajcie się dłużej oszukiwać, walczcie o swoje. Błagam Was pamiętajcie kto robi z Was idiotów. Przyjdzie czas na osąd już niebawem, a wtedy złodzieje i nieroby odpowiedzą za to słono !
Rząd pozbawia młodych prawa do życia odbierając im pracę i dotacje na walkę z bezrobociem, a sam sobie za wasze, nasze podatki funduje w UM naszego miasta burdel.
STOP złodziejstwu !
Bandytyzm powinien musi być karany !

blackgreen blackgreen26.02.2011 19:15

10/10!

cytat

qwarc qwarc26.02.2011 20:50

e tam 100 na 100

cytat

Aman Aman27.02.2011 23:41

Klet jeżeli pojawi się coś jeszcze to wrzucaj tutaj bez ściemy. Oby takich tekstów było więcej. Bez ściemy. Ta banda musi wiedzieć, że ktoś im patrzy na ręce.

cytat

BLEKI BLEKI28.02.2011 00:19

popieram :D

cytat

Delbana Delbana28.02.2011 11:17

Dzisiaj, tj. w poniedziałek 28 lutego 2011 r., około godziny 10.00 portal epiotrkow.pl usunął z forum dyskusyjnego niedzielny komentarz internautki Loli pt. "UM - Utracjusze i Mitomani?" dotyczący felietonu "Asystentura" w rubryce "Bez ściemniania" tygodnika "7 dni".
Długo tekst Loli nie powisiał sobie, tylko wieczorem, przez noc i trochę rano.
Ciekawe, komu ów komentarz tak mocno nie przypadł do gustu. Pewnie jakimś mało wyrobionym czytelnikom...
Ale wciąż dostępny jest na forum naszemiasto.pl (Dziennik Łódzki, Piotrków)

"Lola" napisał(a):

UM - Utracjusze i Mitomani?
Od lat kilku dziennikarstwo piotrkowskie wydawało się pogrążać w swoistym niebycie, podupadało na zdrowiu i kondycji, wypluwając każdego piątku osady bezbarwnej flegmy i mdławego śluzu, schodziło na przysłowiowe psy. Organizm prasowy toczył w ukryciu rak otępienia, apatii i niemocy. Uzbierało się tych zalegających toksyn hektolitry.
Aż do ostatniego piątku. Miarka się przebrała. Organizm podjął nową wzmożoną walkę, w miejsce flegmy pojawiła się toksyczna żółć. Postawiono na stare, sprawdzone, zaprawione w wielu laboratoriach panaceum. Zaaplikowany preparat leczniczy poruszył cały dotychczasowy układ biologiczny, wylewając w otoczenie zalegające na wątrobie gorycz i jad. Zrazu nastąpiła wyraźna poprawa, osłabienie minęło jak ręką odjął. Po wielu latach organizm znów oddychał pełną piersią. Pielęgnowana zaraza w trymiga pogalopowała kilka ulic dalej, wywołując atak apopleksji i niebywały wzrost ciśnienia wśród lokalnych Utracjuszy i Mitomanów (UM).
Miejmy nadzieję, że przerodzi się w to trwałą tendencję, której lecznicze działanie obejmie całą piotrkowską enklawę.
Kilka słów na temat recepty wydrukowanej w aptece o wdzięcznej nazwie "7 dni". Diagnoza ze wszech miar celna i przenikliwa. Tylko na Boga czemu podana w tak niezmiernie skondensowanej formie? Czy apteki nie stać na większych rozmiarów recepty? Jak żesz na tak małym świstku można dokonać pełnego rozpoznania? Proponuję przeznaczyć w przyszłości więcej miejsca na tego typu diagnozy.
Ponieważ i ja mam niejako do czynienia z "lecznictwem" sugerowałabym doktorowi Lareckiemu skorygować nieco rozpoznanie. Na karcie chorobowej winna widnieć nie "Samorządowa", a "Samozwańcza Szkoła Wyższa". Ciekawe jak do takowego orzeczenia ustosunkuje się Państwowa Komisja Akredytacyjna.
buahaha
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Internautka Lola.
------------
Ciekawe, czy zniknie też zaraz mój komentarz (zawierający pełny cytat usuniętego komentarza Loli) i czy wyparuje ten właśnie wpis...

cytat

klet klet28.02.2011 14:34

Jako Polak, obywatel wolnego państwa, w którym cenzura nie obowiązuje już od ponad 20 lat stanowczo sprzeciwiam się łamaniu praw wolności słowa przez portal epiotrkow.pl[/b]
Nie będę się godził na powrót cenzury !
Jeżeli komuś się to nie podoba niech zmieni swoją pracę lub zamknie ten portal.
To nie jest Białoruś do cholery jasnej, jak Wam z portalu nie podoba się prawo wolności słowa to jedźcie na Białoruś !

cytat

orka orka04.03.2011 22:43

Brawa za taką rubrykę i brawa dla autora artykułu. Czasem kij w szprychy urzędnikom się przyda. Asystentkę sobie znaleźli!

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat