metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
~Lady Nietoperz28.05.2018 00:08

Odnoszę się w części do rozpoczętego przez siebie wątku o koszmarze piotrkowskich plastikowych "ogródków" piwno-restauracyjnych, ale zakładam nowy wątek, niekoniecznie dlatego, że pojawiły się trochę inne informacje, ale pytanie i prośbę mam przede wszystkim do portalu e-Piotrków.
Na początku maja opublikowali Państwo artykuł, którego pisząc wcześniej nie widziałam - "Letnie ogródki w Rynku Trybunalskim mają wyglądać podobnie". W artykule cytowana jest p. Katarzyna Wąchała z PPP, która mówi o nowych wytycznych dla ogródków, niestety w sposób bardzo ogólnikowy.
I co się stało? Od jakiegoś tygodnia nastąpił jednak na starym mieście wysyp pożal-się-Boże plastikowych namiotów i dziwnych konstrukcji, na których się te plastiki opierają i niestety pod wieloma względami wyglądają one GORZEJ niż te z zeszłego roku a nie LEPIEJ (tzn. tam gdzie są jakieś zmiany, bo namioty przy Sieradzkiej i przy Rycerskiej są dokładnie takie same w swojej ohydzie - czy te nowe przepisy maja dotyczyć tylko Rynku?).
Czy portal e-Piotrków mógłby poprosić p. Katarzynę Wąchałę albo innych przedstawicieli Pracowni Planowania Przestrzennego o wyjaśnienie piotrkowianom NA CZYM dokładnie polegają te wprowadzone wytyczne, skoro efekt jest gorszy niż w zeszłym roku? Kolorystyka tych budowli na rynku się nie zmieniła (przy okazji, czy osoby pracujące w PPP sądzą, że plastikowy klops z okienkiem z folii jest świetnym rozwiązaniem tylko dlatego, że jest w podobnym kolorze co kamienica przed którą stoi? - ręce opadają...), zadaszenie - i owszem, zmieniło się - w przypadku restauracji Oliwka na gorsze, bo w zeszłym roku podział dachu imitował kształt parasoli, a sam dach był niżej, a w tym roku jest już wielka nieforemna buda z dachem dwupołaciowym. Druga restauracja również "nieco" zmieniła "bryłę" swojego tzw. "ogródka" - jest on z tego co zauważyłam w tym roku jeszcze szerszy (!) i ma nieco inny dach - ale wygląda równie paskudnie jak w zeszłym roku, a do tego jest większy. Oba "ogródki" odsunięto od kamienic, dzięki czemu da się przejść wzdłuż elewacji tych dwóch kamienic (i dobrze), ale przesuwając te obiekty w stronę rynku i nie zmniejszając ich powierzchni zabrano jeszcze więcej jego przestrzeni, tak że słup ogłoszeniowy wchodzi już właściwie w przestrzeń jednego z "ogródków", a po rynku już praktycznie nie da się chodzić, bo jego przestrzeń w ogromnej części nie istnieje (z drugiej strony mamy "murek" obrysów ratusza, więc chcąc przejść Rynkiem wszyscy przeciskamy się gęsiego wąskim korytarzem między "ogródkami" a murkiem).
Jestem załamana tym, jak to wszystko wygląda, a komentarze PPP przerażają mnie - bo to oznacza, że istnienie potwora panoszącego się na starym mieście zostało usankcjonowane prawem i te budowle będą nas teraz straszyć latami. A kiedyś było tak ładnie - pamiętam kawiarniane ogródki (prawdziwe, bez cudzysłowu) - bez plastiku, za to z parasolami przed Ormianinami.
Bardzo prosiłabym PPP o jakieś wytłumaczenie, dlaczego te konstrukcje są również w słoneczne dni pokryte z boku plastikiem z plastikowymi oknami (a proporcje tych okien - mniam mniam...) Proszę też wytłumaczyć piotrkowianom jak siedzenie w takich plastikowych barakach ma się do idei "ogrodu" bądź "ogródka" - tam nie ma ani dostępu świeżego powietrza, ani kwiatów - nic. Ta przestrzeń zamiast łączyć się w harmonijną całość z przestrzenią rynku, tak jak np. w przypadku parasoli odgrodzonych najwyżej jakimiś drobnymi płotkami-barierkami od reszty rynku, jak kiedyś, teraz zabiera przestrzeń i oddziela się od Rynku pionowymi ścianami z plastiku.
Dziękuję za artykuł, ale jeżeli by Państwo (redakcja) mogli uzyskać jakieś informacje o tym, co uradziła PPP i dlaczego to wygląda jak wygląda - byłabym bardzo wdzięczna ( i z tego co wiem wielu mieszkańców Piotrkowa również).

Na tym forum nie ma jeszcze odpowiedzi
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat