Zasady zdrowego odżywiania

Utworzono: Środa, 09 listopada 2016 2 2266
W ciągu dnia zaleca się spożywanie 4-5 posiłków o małej objętości. Posiłki powinniśmy spożywać regularnie, co 3-4h. W naszej diecie połowę produktów powinny stanowić warzywa i owoce, z czego aż ¾ powinno przypadać na warzywa. Kolejnym piętrem piramidy są produkty zbożowe jak pieczywo, ryż, kasze, makarony.

Wybierajmy te pełnoziarniste, z pełnego przemiału. Codziennie należy spożywać dwie szklanki mleka lub fermentowanych produktów mlecznych. Następną grupę produktów stanowi mięso, rośliny strączkowe i jaja. W tej grupie należy ograniczyć spożycie mięsa czerwonego na rzecz pozostałych produktów spożywczych. Na szczycie piramidy znalazły się tłuszcze, należy spożywać je w niewielkiej ilości. Wybierajmy oleje roślinne, ograniczmy do minimum tłuszcze zwierzęce. W ciągu dnia powinniśmy wypić także przynajmniej 1,5l wody. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem nie możemy zapomnieć o ruchu. Codzienna aktywność fizyczna jest nie tylko zalecana ale i konieczna. Pamiętajmy, iż piramida kierowana jest do osób zdrowych. W przypadku występowania jakichkolwiek chorób należy skonsultować się z lekarzem i/lub dietetykiem. 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (2)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dietetyk ~dietetyk (Gość)21.11.2016 13:15

Prawdziwa dieta polega na zdrowym odżywianiu, a nie faszerowaniu suplementami.Cóż z tego że są efekty...a dalsze konsekwencje?
I jeszcze raz ...masło zamiast margaryny kubkowej. Mleko nie dla każdego, pieczywo z pełnego przemiału też...nie dajmy się zwariować....

10


Naturhouse Piotrków Słowackiego 138A ~Naturhouse Piotrków Słowackiego 138A (Gość)10.11.2016 12:05

Po ustalenie indywidualnego planu żywienia, także w różnych jednostkach chorobowych, zapraszamy do naszego dietetyka. Tel. 570 669 665

02


Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc