Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się! | Zaloguj się
start
Tydzień Trybunalski
Utworzono: Wtorek, 04 grudnia 2012
lupa 36992 kom 8
W Bujnach ksiądz przeganiał szatana
W Bujnach ksiądz przeganiał szatana
- Magia, czary, seanse spirytystyczne, wróżby – to wszystko może otworzyć furtkę złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.

Mówił o opętaniach, walce z szatanem, egzorcyzmach, ale i sile świętych, za wstawiennictwem których zdarzają się cuda.

 

I choć właściwie każdy z nas na jakiś cud czeka, niewielu jest gotowych, by ten cud przyjąć, by uwierzyć. A ksiądz Cielecki nie tylko mówił, ale i pokazał, jaką moc ma Słowo Boże. To, co wydarzyło się podczas modlitwy o uwolnienie, wystawiło na ciężką próbę nasze starające się wszystko zracjonalizować umysły.

Ksiądz Jarosław Cielecki przyjechał z Watykanu do niewielkich Bujen na zaproszenie swojego kolegi z seminaryjnej ławy – księdza proboszcza Grzegorza Cierlińskiego. Przyjechał, by opowiedzieć o libańskich świętych (św. Charbelu, św. Rafce, o których nakręcił film dla ojca świętego Benedykta XVI), o cudach przez nich czynionych. Przyjechał, by poprowadzić też nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie. Najpierw jednak przypomniał, jak sam po raz pierwszy spotkał osobę opętaną przez złego ducha.

Myślicie, że w to uwierzy każdy ksiądz?


- Proszę nie nazywać mnie egzorcystą – mówi ksiądz Cielecki, chociaż ma za sobą wiele odprawionych egzorcyzmów. - Egzorcysta to jest ktoś, kto z ramienia biskupa jest naznaczony do tego na terenie diecezji. Ja natomiast odprawiałem egzorcyzmy za pozwoleniem biskupa diecezji, gdzie głosiłem rekolekcje. Natomiast odkąd jestem bliskim współpracownikiem księdza kardynała Ivana Diasa w Rzymie, który był prefektem ds. ewangelizacji narodów (on jest egzorcystą w Rzymie; razem z księdzem Amortem odprawiają nabożeństwa w czwartą sobotę miesiąca), odprawiam modlitwę, która się nazywa modlitwą o uzdrowienia i uwolnienia. Jaka jest różnica? Egzorcysta ma prawo dawać komendę, coś rozkazać szatanowi, zwraca się bezpośrednio do szatana w czasie egzorcyzmu. Natomiast przy modlitwie, którą ja odprawiam, modląc się językami – jak podczas nabożeństwa w Bujnach, prośby kieruję bezpośrednio do Jezusa. Wtedy też następują uwolnienia (także z opętania szatańskiego).

Podczas homilii ksiądz Cielecki przypomniał swoje pierwsze spotkanie z osobą opętaną. Jemu – jak wielu z nas – także było trudno uwierzyć w istnienie osobowego zła. A jednak...

mpiotrkow

47

5

masz ciekawa wiadomosc? Podziel się nia!
Komentarze (8)
Czy wiesz, że posiadając konto na ePiotrkow.pl twoje komentarze są publikowane od razu?
Więc załóż konto lub zaloguj się!
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.
czytelnik
~czytelnik (Gość)
26.11.2014 12:15
uczestnik
~uczestnik (Gość)
13.11.2014 22:02

W miejscowości Albertów w kościółku filialnym parafii św. Stanisława Kostki w Dankowie co jakiś czas odprawiane są msze przez księdza egzorcystę.Wśród wiernych uczestniczących w mszach jest dużo lekarzy i ludzi nauki.Jak myślicie dlaczego?

Al Bundy
11.10.2014 16:50

Znowu odgrzebano artykuł, spod którego wcześniej hurtowo usunięto wszystkie komentarze. Nie wolno czarów w wątpliwość poddawać!

gosia
~gosia (Gość)
11.10.2014 09:35

Bylam na tej mszy ,wspanialy czlowiek,czulam spokój w mojej duszy i wyszukuje w Internecie kiedy odbywają sie takie mszy .wowczas jak stoje tak jadę z moja rodzinka ,poniewaz dzięki nim wiem ze kieruję się w dobrym kierunku mojego życia.ostatnio msza skonczyla sie prawie o polnocy ...ja pojechalam do domu ale moja kolezanka dostala ...uslyszala w kościele z zachrysti straszny krzyk,aż brzmiał jej na drugi dzień w uszach... Okazało sie ,ze po ratunek przyszedł ojciec z opętanym synem ...juz 4 raz ten ksiądz wypędzał z niego demona...naoczny świadek ,który pierwszy raz widział te zdarzenie bał się wyjść z Kościoła.Dlatego szatan się cieszy jak się w niego nie wierzy może nami manipulować.Taki ksiądz to skarb i trzeba sie o niego modlic ,aby miał sile walczyc z tym zlem, czyha ale my nie jesteśmy świadomi lub nie chcemy w niego wierzyć...

aNa
~aNa (Gość)
26.11.2013 21:27

To po prostu hart-rock. Żyję już 50 lat i czegoś takiego jeszcze nie widziałam. To zaśniecie w duchu świętym całego kościoła.
Piękna św. Msza o uzdrowienie i wspaniała pokora księdza Cieleckiego. Nie rozumiem co to za medialny szum na temat tego księdza. Trzeba raz iść na Mszę św.prowadzona przez niego i dopiero oceniać.

Piotrkowianin
14.10.2013 16:11

"ares1" napisał(a):
Widział tam ktoś Pana Prezydenta?Oj przydało by się trochę rytuałów odprawić nad główką :)))

A ktoś go w ogóle widział po referendum?

ares1
14.10.2013 12:13

Widział tam ktoś Pana Prezydenta?Oj przydało by się trochę rytuałów odprawić nad główką :)))

M
~M (Gość)
14.10.2013 11:47

Byłam na mszy u księdza Cieleckiego. Duchowo niezapomniane przeżycie.

kontakt
Znajdź nas w sieci
icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock i ingerujesz jednocześnie w treść strony.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc