Oldtimerem przez świat

Utworzono: Wtorek, 03 stycznia 2017 1 4856
Jeszcze niedawno samochody zabytkowe nie cieszyły się tak dużym zainteresowaniem społeczności jak teraz. Obecnie ludzie dużo chętniej nabywają zarówno popularne, jak i te mniej atrakcyjne modele wszystkich znanych marek, które wyszły z produkcji kilkadziesiąt lat temu. Prawdopodobnie obecnie na terenie Polski jest ponad 50 tysięcy oldtimerów! Zainteresowanie tego rodzaju pojazdami wzrosło nie tylko dlatego, że ludzie odnaleźli swoje nowe hobby, lecz dlatego, że spora liczba osób zaczęła nabywać kultowe modele samochodów z chęcią zarobienia na nich dużych pieniędzy.

Niekoniecznie do jazdy

Ludzi kupujących samochody zabytkowe można podzielić na dwie kategorie. Ci należący do tej pierwszej kupują tego rodzaju pojazdy, by je restaurować i spędzać miło czas na naprawianiu ich. Każda chwila spędzona na reperowaniu uszkodzonego oldtimera sprawia im przyjemność. Z wielką chęcią kontaktują się i wymieniają informacje z innymi pasjonatami tego modelu. Jest i druga grupa ludzi, która jest bardziej nastawiona na czysty zysk. Ludzie należący do tej kategorii kupują przede wszystkim takie modele, które po upływie kilku lat mogą cieszyć się dużo większym zainteresowaniem niż obecnie, a odrestaurowanie ich i doprowadzenie do lepszego stanu niż w momencie zakupu może im się bardzo opłacić. Dodatkowo niektórzy otwierają wypożyczalnie samochodów zabytkowych, z których po uiszczeniu odpowiedniej opłaty można wypożyczyć pojazd na dowolną okazję.

 

Nie da się ukryć, że jeśli kupno i naprawa zabytkowego pojazdu jest jedynie czyimś hobby to jest to dla niego bardzo droga zabawa. Koszty naprawy czy nabycia oryginalnych części zamiennych niejednokrotnie mogą pochłonąć nawet kilka wypłat przeciętnego człowieka. Dlatego właśnie w trosce o bezpieczeństwo swojego pojazdu często tacy ludzie zamykają go w garażu myśląc, że tam na pewno nic mu nie grozi, w ten sposób popełniając bardzo duży błąd.

 

Cztery ściany nie uchronią przed uszkodzeniem

Niekiedy coś się psuje z niewiadomych przyczyn. Niektórzy mówią, że to złośliwość rzeczy martwych, jednak są części, które zwyczajnie ulegają uszkodzeniu bez ingerencji człowieka. Dlatego tak ważne jest posiadanie korzystnego ubezpieczenia dedykowanego pojazdom zabytkowym (np. https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/), z którego w razie zaistnienia ewentualnych usterek zostaną wypłacone nam środki na pokrycie ich naprawy. Warto dodać, że tego rodzaju polisa obowiązuje także w przypadku stłuczek na drodze czy uszkodzeń pojazdu wywołanych przez osoby trzecie na wystawach samochodów zabytkowych.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (1)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.01.2017 11:58

Taki wózek to najwyżej dla takich dziwaków, jak ten samozwańczy "redachtor".

12


Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc