Jak udekorować świąteczne pierniki?

Utworzono: Piątek, 16 grudnia 2016 0 3117
Mogą być gwiazdkami, babkami, butami Świętego Mikołaja... Świąteczne pierniczki mogą mieć przeróżne kształty. Odpowiednia, słodka dekoracja sprawia, że wyglądają jeszcze piękniej. Jak ozdobić pierniczki zdradziła Małgorzata Gnas-Wiernicka, właścicielka Cukierni Małgosi w Warszawie.

- Ozdabianie pierniczków to już tradycja, jeśli chodzi o wspólne spędzanie wolnego czasu przed świętami. Jest to wspaniała zabawa zarówno dla dorosłych, którzy mogą wówczas poprzebywać ze sobą, porozmawiać, jak i dla dzieciaków. Nie jest to zbyt skomplikowany sposób na ozdobienie świątecznego stołu czy choinki, czy nawet przygotowanie drobnych prezentów – mówi właścicielka Cukierni Małgosi.


- Jeżeli już wykroimy formy piernika, w takich kształtach, jakie lubimy, kiedy już odpieczemy, wyjmujemy je z piekarnika, musimy chwilę poczekać, aby ostygły. A w międzyczasie przygotowujemy lukier – mówi ekspert.
Pierniki możemy dekorować na kilka sposobów. Jedną z popularnych metod jest przygotowanie misternych wzorów na pierniku, ale inwencja dekorowania zależy wyłącznie od nas. - Do tego typu dekorowania posługujemy się trochę bardziej gęstym lukrem, aby wzory były wyraziste i nie rozmazywały się po cieście piernikowym. Inny sposób to wylewanie rzadszego lukru na powierzchnię piernika. Oczywiście musimy chwilę odczekać, żeby lukier zastygł i wtedy możemy dekorować gęstym lukrem jakieś wzory – mówi pani Małgorzata.


Po dekoracji dobrze dać piernikom „odpocząć” przez noc, zanim rozpoczniemy degustację.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc