Grażyna Lewińska ekobelfrem roku

Utworzono: Czwartek, 16 lutego 2012 0 3031
Grażyna Lewińska - nauczyciel przyrody i wychowania proekologicznego ze Szkoły Podstawowej w Straszowie - została laureatem konkursu "EkoBelfry"; organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Grażyna Lewińska zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych województwa łódzkiego. Wręczenie nagród laureatom odbyło się w Pałacu Młodzieży w Łodzi.

Konkurs “EkoBelfry” jest nowym projektem Funduszu, dedykowanym nauczycielom, którzy realizując program nauczania w oparciu o edukację ekologiczną, odgrywają rolę pierwszoplanową - wykazują się pomysłowością, wytrwałością i poświęceniem. Głównym założeniem “EkoBelfrów” było wyłonienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych pedagogów oraz szkół i przedszkoli propagujących tematykę ochrony środowiska. I edycja “EkoBelfrów” cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem placówek oświatowych z całego województwa. Do Funduszu napłynęła rekordowa ilość 238 zgłoszeń, które zostały dokładnie ocenione przez kolegium konkursowe. Konkurencja była duża. Laureatka ze Straszowa, oprócz dyplomu, odebrała nagrodę pieniężną w kwocie 1500 złotych. Szkoła Podstawowa w Straszowie przoduje pod względem edukacji ekologicznej wśród placówek oświatowych z terenu gminy Rozprza. Co roku uczniowie biorą udział w konkursach ekologicznych organizowanych przez WFOŚiGW w Łodzi. W szkole redagowana jest gazetka o tematyce ekologicznej “Ekoludek”.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat