5 kroków do aranżacji pokoju dziecięcego

Utworzono: Środa, 23 listopada 2016 0 3530
Urządzanie pokoiku dziecięcego to bardzo przyjemny punkt na drodze do rodzicielstwa. Jak płynnie przejść tę drogę, zapewnić dziecku bezpieczeństwo i cieszyć się szczęściem?

Dla każdego pojęcie szczęścia może znaczyć co innego, ale urządzenie przestrzeni dla dziecka w znacznym stopniu ułatwia funkcjonowanie i organizuje życie na co dzień, a także nadaje rodzicielstwu wielką wartość. Warto spojrzeć na pokój dziecka z lotu ptaka i spróbować zorganizować przestrzeń tak, aby służyła, dostosowując się do wzrostu i rozwoju dziecka. Najważniejsze w aranżacji pokoju niemowlaka jest funkcjonalne rozmieszczenie mebli i akcesoriów, aby rodzic miał błyskawiczny kontakt z pociechą. Przedszkolak potrzebuje nieco większej przetrzeni i doświadczania rzeczywistości po swojemu, oczywiście pod odpowiednim nadzorem.

 

Krok 1: kolory

W pokoju niemowlaka najlepiej sprawdzą się kolory pastelowe, np. słomkowy, beżowy, różowy i błękitny. Nie będą zakłócały przestrzeni, a rozświetlą ją i uwypuklą. Przedszkolak często ma już swoje upodobania kolorystyczne, dlatego warto dostosować pokój do oczekiwań dziecka. Lepiej jednak unikać rażących kolorów, np. mocnej czerwieni czy czerni, aby nie budzić niepokoju i smutku.

 

Krok 2: oświetlenie

Światło odgrywa dużą rolę na co dzień – nie powinno więc być za jasne ani za ciemne. Tuż nad łóżeczkiem lub przewijakiem warto zamontować lampkę, aby móc wygodniej przewijać niemowlaka. Przedszkolak powinien mieć lampkę przy stoliku i odpowiedniej wysokości krzesełko.

 

Krok 3: podłoga

Mimo że niemowlak nie siedzi na podłodze, już za kilka miesięcy będzie na niej spędzał dużo czasu. Najlepiej zadbać o podłogę mocną i odporną na zarysowania, na przykład wykonaną z drewna bukowego. Na podłodze można położyć wykładzinę, lecz ze względów praktycznych lepszy będzie dywan, który można szybko odkurzyć. Wykładzinę trudniej zdjąć w przypadku zabrudzenia plamami i płynami.

 

Krok 4: meble

Wystrój pokoju niemowlaka składa się z kilku najważniejszych mebli:

  • łóżeczka

  • komody

  • przewijaka

Rodzice najczęściej wybierają łóżeczka drewniane z regulowanym materacykiem, dzięki czemu łóżko nadaje się dla dziecka na różnych etapach rozwoju: niemowlęctwa, raczkowania i chodzenia. W komodzie trzymać można pieluszki, ubranka dziecka i inne akcesoria pielęgnacyjne. Do przewijania malucha przyda się przewijak, który można umieścić na komodzie, lub przewijak przenośny. Ten drugi ma większy rozmiar i można go swobodnie rozłożyć na podłodze.

 

Krok 5: zabawki i inspiracje

Zabawki dostosowane do wieku dziecka rozwijają jego zmysły, wyobraźnię i są dla nich doskonałą rozrywką. Niemowlęta moga korzystać z interaktywnych i bezpiecznych zabawek edukacyjnych. Starsze dzieci często mają swoje ulubione zabawki: przytulanki, misie, instrumenty muzyczne, klocki czy teatrzyki. Dzięki zabawkom można zaobserwować zainteresowania dziecka i w przyszłości odpowiednio je profilować, pozwalając rozwijać zdolności.

Wszelkie meble, zabawki i akcesoria dziecięce znajdziesz w internetowym sklepie babyDECO. Sklep prezentuje przytulne, bezpieczne i inspirujące akcesoria dla dzieci o oryginalnym designie.

 

SPRAWDŹhttp://babydeco.eu/

 

/Artykuł powstał we współpracy z babydeco.eu


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc