Renault Captur dla Elżbiety z Mniszkowa! Finał loterii w Focus Mall
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria zorganizowana przez centrum handlowe Focus Mall w Piotrkowie. Wielki finał odbył się w sobotę.

18.01.2015 08:23
Piotrkowscy rycerze bata
Przez nieco ponad pół wieku ułatwiali piotrkowianom życie codzienne, w równym jednak stopniu także mocno je uprzykrzali...

Związki z Piotrkowem autora kultowego Pana Samochodzika
Do końca marca w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie przy ul. Jerozolimskiej trwa wystawa poświęcona twórczości literackiej Zbigniewa Nienackiego. Niewielu jednak wie, że autor kultowego Pana Samochodzika miał sporo wspólnego z naszym miastem.

Sześciolatki w szkołach. Dla kogo zabraknie miejsca?
1 września do pierwszej klasy pójdzie dwa razy więcej dzieci niż przed rokiem. Szkołę rozpoczną bowiem nie tylko 7-, ale i 6-latki. W niektórych szkołach już dziś tworzone są listy rezerwowe, na których jest kilkadziesiąt nazwisk. Kto będzie miał pierwszeństwo?

Italiano, co dalej z tobą?
Najpierw poszukiwano go listem gończym, potem ściągnięto do Polski z Włoch za “występek”. Tu trzy miesiące spędził w piotrkowskim areszcie. Kilkanaście dni temu o jego zwolnieniu z tymczasowego aresztu zdecydował sąd w Opocznie. Nagle stał się wolnym człowiekiem, ale bez dachu nad głową, bez dokumentów i środków do życia.

Unikalne miejsce w piotrkowskim sądzie
W jednej z sal Sądu Okręgowego w Piotrkowie znajduje się miejsce wyjątkowe - Sala Tradycji Sądownictwa im. Stanisława Srzednickiego. To właśnie Srzednicki miał odwagę pod zaborem rosyjskim orzekać w języku polskim.

BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski – plany na nowy rok
Minęło prawie pół roku od kiedy drużyna BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski wywalczyła Mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej i historyczny awans do finału European Beachhandball Tour.

15.11.2013 19:02
HARC kręcił teledysk
Zuchy, harcerze, instruktorzy, wolontariusze, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC oraz motocykliści z klubu "Quo vadis" wzięli dziś, w piątek, 15 listopada, udział w pierwszym dniu zdjęciowym na planie teledysku...

Pozytywnie nakręceni – Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC
Z miesiąca na miesiąc jest o nich co raz głośniej. Pomagają przede wszystkim dzieciom i młodzieży skupionej w drużynach harcerskich, nie odmawiają jednak swego zaangażowania innym...

Andrzej Poniedzielski – jestem poetą użytkowym
W piątek, 18 października na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim wystąpił Andrzej Poniedzielski.

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc