Kolejny amerykański prezydent będzie miał swoją ulicę w Piotrkowie?
Nowa droga łącząca ulice Sulejowską i Broniewskiego ma nosić imię Ronalda Reagana. Projekt uchwały nadający nazwę nowo wybudowanemu łącznikowi na osiedlu Wyzwolenia pojawi się na najbliższej sesji Rady Miasta i to radni zdecydują, czy 40. prezydent USA będzie miał w Piotrkowie swoją ulicę.

Elektryczna rewolucja w komunikacji miejskiej w Piotrkowie?
O pół miliona złotych wystąpił Miejski Zakład Komunikacyjny do władz miasta. Decyzję w tej sprawie podjęli radni Piotrkowa. Podczas dyskusji o tym, na co te pieniądze konkretnie zostaną przeznaczone, okazało się, że nasze miasto czeka rewolucja w komunikacji. Elektryczna i… bardzo kosztowna. - To będzie dla nas szok! - mówi prezes MZK.

Renault Captur dla Elżbiety z Mniszkowa! Finał loterii w Focus Mall
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria zorganizowana przez centrum handlowe Focus Mall w Piotrkowie. Wielki finał odbył się w sobotę.

18.01.2015 08:23
Piotrkowscy rycerze bata
Przez nieco ponad pół wieku ułatwiali piotrkowianom życie codzienne, w równym jednak stopniu także mocno je uprzykrzali...

Związki z Piotrkowem autora kultowego Pana Samochodzika
Do końca marca w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie przy ul. Jerozolimskiej trwa wystawa poświęcona twórczości literackiej Zbigniewa Nienackiego. Niewielu jednak wie, że autor kultowego Pana Samochodzika miał sporo wspólnego z naszym miastem.

Sześciolatki w szkołach. Dla kogo zabraknie miejsca?
1 września do pierwszej klasy pójdzie dwa razy więcej dzieci niż przed rokiem. Szkołę rozpoczną bowiem nie tylko 7-, ale i 6-latki. W niektórych szkołach już dziś tworzone są listy rezerwowe, na których jest kilkadziesiąt nazwisk. Kto będzie miał pierwszeństwo?

Italiano, co dalej z tobą?
Najpierw poszukiwano go listem gończym, potem ściągnięto do Polski z Włoch za “występek”. Tu trzy miesiące spędził w piotrkowskim areszcie. Kilkanaście dni temu o jego zwolnieniu z tymczasowego aresztu zdecydował sąd w Opocznie. Nagle stał się wolnym człowiekiem, ale bez dachu nad głową, bez dokumentów i środków do życia.

Unikalne miejsce w piotrkowskim sądzie
W jednej z sal Sądu Okręgowego w Piotrkowie znajduje się miejsce wyjątkowe - Sala Tradycji Sądownictwa im. Stanisława Srzednickiego. To właśnie Srzednicki miał odwagę pod zaborem rosyjskim orzekać w języku polskim.

BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski – plany na nowy rok
Minęło prawie pół roku od kiedy drużyna BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski wywalczyła Mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej i historyczny awans do finału European Beachhandball Tour.

15.11.2013 19:02
HARC kręcił teledysk
Zuchy, harcerze, instruktorzy, wolontariusze, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC oraz motocykliści z klubu "Quo vadis" wzięli dziś, w piątek, 15 listopada, udział w pierwszym dniu zdjęciowym na planie teledysku...

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat